Informace o spolku Klecansko, Větrušicko a okolí

zveřejněno: 18.3.2017     rubrika: OS Klecansko, Větrušicko a okolí

Spolek Klecansko, Větrušicko a okolí vznikl za účelem adekvátní ochrany přírody a krajiny na území Středočeského kraje, zejména pak v okolí obce Větrušice. Cílem spolku je zajistit, aby hospodářský a společenský růst byl v rovnováze se zachováním plnohodnotného životního prostředí jak pro současnou, tak i budoucí generace.

Náš spolek bude podporovat projekty místních samospráv vedoucí k zachování současného stavu přírody a krajiny v mikroregionu Klecanska. Pro tento region je charakteristické, že je minimálně průmyslově využíván a i díky tomuto faktoru je stále častěji vyhledáván nejen k rekreaci, ale i k stálému bydlení. Je více než dobrou alternativou k přeplněnému životnímu stylu velkoměsta, které má nadohled.

Náš spolek se chce aktivně podílet na analýze možných dopadů záměrů, které by měly být v našem mikroregionu realizovány a které by mohly mít negativní vliv na prostředí, ve kterém žijeme a jehož jsme nedílnou součástí. Chce vést dialog o aspektech takových záměrů a minimalizovat negativní dopady nejen na životní prostředí, ale i na životní úroveň obyvatel.

Náš spolek je otevřen všem podnětům a námětům, které budou naplňovat jeho cíle. V případě Vašeho zájmu nás kontaktujte.

Spolek
Klecansko, Větrušicko a okolí
Východní 152
250 67 VětrušiceIČO:22869026

Mail: info@os-kvo.cz

WEB: https://www.os-kvo.cz

FB: https://www.facebook.com/oskvo

 

 


logo Pražský spolek ochránců zvířat logo Klíček Kleceny logo Pravý Hradec TOPlist logo Mapová aplikace naší obce logo Klecansko Větrušicko