EIA Vodochodského letiště dostala kladný posudek - 22. 4. 2013

zveřejněno: 1.8.2013     rubrika: LETIŠTĚ VODOCHODY

22. 4. 2013

 

EIA Vodochodského letiště (MZP257) dostala kladný posudek. Znamená to tedy, že podle posuzovatele dokumentace je úplná, námitky proti oznámení a doplňování dokumentace jsou vypořádány a vyplývá z ní, že v rámci možností nedojde k výraznému nežádoucímu vlivu záměru na životní prostředí.

 

 

Tento výsledek je patrně způsobem "zákazem" nočních pohybů letadel a faktem, že limity na hluk jsou českou legislativou stanoveny jako denní průměr (tedy jednorázové hlukové emise jsou "průměrovány" obdobím ticha).

 

Kladný posudek EIA znamená, že bude nařízeno veřejné projednání záměru, což je poslední možností, jak se v řízení EIA může veřejnost vyjádřit. Po té, stejně jako v případě Energetického využívání kalů... z Prahy (MZP298) rozhodne ministerský úředník.

 

Tedy kladný posudek nutně neznamená kladný celkový výsledek, avšak oproti Drastecké MZP298 je pozice obtížnější.

 

Další informace, jakmile je budu mít, budou zveřejněny na facebooku sdružení www.facebook.com/oskvo. Pokud se k nim dostane někdo dříve, příp. uznáte vhodnost komentáře, zveřejněte to tam.

 

Další odkazy:

 

http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP257

 

Martin Řimnáč


logo Pražský spolek ochránců zvířat logo Klíček Kleceny logo Pravý Hradec TOPlist logo Mapová aplikace naší obce logo Klecansko Větrušicko